Co znaczy skrót BP w ubezpieczeniu narciarskim?

Data dodania: 23.01.2015
BP to bardzo często spotykany skrót w polisach ubezpieczeniowych. Oznacza bagaż podróżny, a konkretniej jego ubezpieczenie od ryzyka kradzieży, uszkodzenia lub jego zaginięcia, pod warunkiem przekazania go za pokwitowaniem do np. luku bagażowego. Jest bardzo przydatnym składnikiem polisy, szczególnie wtedy, gdy w naszej walizce znajduje się drogi sprzęt fotograficzny lub inne wartościowe przedmioty.

Bagaż podróżny i warunki jego ubezpieczenia są różnie definiowane w polisach, dlatego przed decyzją o podpisaniu umowy z BP warto zapoznać się z jej szczegółowymi warunkami (OWU) i wyłączeniami.

Firmy ubezpieczeniowe posiadają dość zróżnicowane oferty, które gwarantują odmienne zakresy ochrony bagażu. Różnią się głównie wysokością sumy gwarancyjnej. Czasami ta kwota wyrażona jest w PLN, innym razem w EUR. Warto wiedzieć, że nie każda polisa chroni sprzęt elektroniczny w ramach ubezpieczenia bagażu podróżnego. Kolejną istotna informacją jest to, że w polisach ubezpieczenie bagażu podróżnego obowiązuje zarówno wtedy, gdy znajduje się on pod opieką ubezpieczonego, jak i u przewoźnika lub pozostaje w miejscu zakwaterowania.
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź