Na ratunek Tobogan - czy karta EKUZ zapewni ochronę?

Data dodania: 27.01.2015
Zimowe wyjazdy na narty to wyjątkowa przygoda, która jednak może narazić na dodatkowe koszty, np. w przypadku transportowania poszkodowanego saniami tobogan. Wiele osób wybierając się na zagraniczne wakacje żyje w przekonaniu, że wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wystarczy, by zapewnić sobie opiekę w każdym wypadku.

Tobogan, czyli charakterystyczne sanie używane do transportu poszkodowanych ze stoku, to narzędzie często używane przez ratowników górskich. Każda interwencja górskich służb to koszty. I ktoś musi je pokryć.

Karta EKUZ to tylko podstawa

Posiadacz karty EKUZ jest objęty opieką zdrowotną. Trzeba pamiętać, że jest to jedynie podstawowy zakres ochrony. Brak wykupionego ubezpieczenia powoduje, że w razie wypadku na stoku część kosztów z własnej kieszeni pokryje poszkodowany. Warto zapoznać się z zakresem ochrony jaką karta EKUZ zapewnia. Indywidualne ubezpieczenie na czas wyjazdu pozwoli jednak mieć pewność, że ochrona będzie pełniejsza i dostosowana do specyfiki wypoczynku.

Ubezpieczenie narciarskie

Tobogan jest używany przez ratowników w szczególnych sytuacjach, gdy ukształtowanie terenu nie pozwala na zastosowanie innego środka transportu. Poza tego typu zdarzeniem EKUZ nie opłaci m.in. transportu helikopterem jeśli będzie taka potrzeba, a także w wielu przypadkach podróży ambulansem. Koszty takiej pomocy są wysokie i idą w tysiące złotych. Jak się od nich uchronić? Poprzez wykupienie ubezpieczenia narciarskiego. Taki produkt w swojej ofercie ma większość firm ubezpieczeniowych na rynku. Jednak najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie z Porównywarki polisanarciarska.pl.

Zakres ochrony

Ubezpieczenie narciarskie można indywidualnie dostosować do konkretnych potrzeb. Jednak w większości są one ze sobą spójne – bowiem zarówno amatorzy, jak i wielbiciele ekstremalnej freeride’owej rozrywki potrzebują poczucia bezpieczeństwa. Przy wyborze odpowiedniej i dopasowanej polisy należy uwzględnić rodzaj uprawianego sportu. Ubezpieczenia narciarskie zapewnia to, czego nie daje EKUZ – transport medyczny, ubezpieczenie OC na stoku, NNW, ponadto koszty leczenia, a także poszukiwania i ratownictwa w górach.
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź