Ubezpieczenia narciarskie a karencja

Data dodania: 26.01.2015
Ubezpieczenia narciarskie to sposób na unikniecie kosztów związanych z ewentualnym wypadkiem na stoku. Wykupienie odpowiedniej i dopasowanej do potrzeb polisy pozwala na spokój podczas wyjazdu, a w razie wypadku pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela. Aby jednak tak się stało, warto prześledzić zarówno rodzaje polis, jak i przepisy, które o nich decydują.

Karencja

Okres karencji to czas, w którym towarzystwo ubezpieczeniowe nie udziela osobie ubezpieczonej ochrony. W ubezpieczeniu narciarskim karencja obowiązuje nas, kiedy wykupimy polisę już w trakcie wyjazdu zagranicznego. Oznacza to, że w okresie ustalonym przez towarzystwo, świadczenia, które zawiera polisa nas nie obejmują. Jest to uzasadnione, ponieważ wyklucza wykup ubezpieczeń tuż po wypadku.

Ubezpieczenie narciarskie a karencja

Wyjazdy narciarskie są bardzo popularne. Czasem planujemy je dużo wcześniej, ale zdarza się, że wyjeżdżamy spontanicznie, mając jedynie kilka dni na przygotowania i o ubezpieczeniu zapominamy. Błąd. Wykupując polisę jeszcze przed wyjazdem nie obowiązuje nas okres karencji. Warto więc o tym pamiętać, aby w razie wypadku nie ponosić kosztów leczenia. O ile te w Polsce nie będą nas dotyczyć, za granicą mogą znacznie obciążyć nasz portfel. Gdy o braku polisy przypomnimy sobie już przebywając w zagranicznym ośrodku narciarskim, oczywiście możemy ją zawrzeć, ale właśnie wtedy będzie nas obowiązywać kilkudniowy okres karencji. Na porównywarce polisanarciarska.pl po zaznaczeniu opcji, że przebywamy już zagranicą, system wyświetli informację ile dni karencji jest w danym Towarzystwie.

Jak zorganizować ubezpieczenie?

Ubezpieczenie narciarskie a karencja to zagadnienie częste w przypadku osób spontanicznie decydujących się na wyjazd. Aby nie musieć przejmować się okresem karencji i w pełni korzystać z ochrony ubezpieczeniowej, najlepiej zdecydować się na nią wcześniej. Może to być nawet wieczór przed wyjazdem (gdy płacimy kartą kredytową polisę otrzymamy na maila po kilku minutach). Ważne jednak, aby dokonać tego zanim ruszymy na stok. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni od pierwszego dnia i możemy spokojnie wypoczywać na nartach.
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź