Ubezpieczenia narciarskie a OC

Data dodania: 23.01.2015
Sport to ryzykowna pasja. Jeśli nie jesteśmy pasjonatami wędkarstwa lub szachów, to niemalże wszystkie pozostałe dziedziny sportowe niosą ryzyko kontuzji, urazu czy wypadku. Narciarstwo to dyscyplina, która na każdym poziomie zaawansowania może powodować różnego rodzaju urazy. Czasem są one lekkie, jednak zdarzają się sytuacje, na które nie mamy wpływu, a w których ucierpieć możemy nie tylko my, ale i inni towarzysze zimowych sportów. Oczywiście mogą być one niegroźne i powodować jedynie delikatny uszczerbek na zdrowiu narciarza, jednak bywają również wypadki bardziej inwazyjne, powodujące konieczność poniesienia kosztów transportu uczestników wypadku, straty w drogim sprzęcie narciarskim czy długotrwałe leczenie. Na taką ewentualność, warto rozważyć wszystkie opcje ochrony ubezpieczeniowej i pokrycia kosztów powypadkowych.

Jak uniknąć niebezpieczeństwa

Kiedy wybieramy się na narty, musimy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Może się bowiem okazać, że nie tylko zdrowie nasze i bliskich ucierpiało przy kolizji czy wypadku, ale nastąpiły również straty w sprzęcie, wypadek wymagał transportu medycznego lub poszkodowane zostały osoby trzecie i im również należy się wypłata ubezpieczenia. Najlepszym wyborem, kiedy chcemy uniknąć kosztów związanych z czyimś uszczerbkiem na zdrowiu z naszej winy jest rozważenie propozycji ubezpieczenia narciarskiego a OC.

OC dla sportowców

Ubezpieczenie OC w przypadku dyscyplin sportowych, działa bardzo podobnie do OC samochodowego czy każdego innego rodzaju tego ubezpieczenia, czyli przenosi koszty poniesione przez ubezpieczonego na towarzystwo, kiedy straty poniosły osoby trzecie. W praktyce wygląda to tak, że kiedy podczas naszego wypadku, zostanie poszkodowana dodatkowa osoba, to koszty jej leczenia czy inne wydatki związane ze zdarzeniem pokrywa nasza polisa. Ubezpieczenia narciarskie a OC to zagadnienie często rozważane w momencie wyboru polisy przed wyjazdem na stok.
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź